Powlekania

poliuretan

Rękawice z powłoką poliuretanową (PU) są szczególnie delikatne. PU jest bardzo elastyczny i dostosowuje się do ruchów dłoni. Mikroporowata powłoka przepuszcza powietrze i zapewnia przyjemną wentylację rękawic. PU nie reaguje na zimo ani ciepło, więc rękawica zawsze idealnie dopasowuje się do dłoni. Ponadto PU jest odporne na ścieranie i trwałe.

spieniony nitryl

Rękawice pokryte spienionym nitrylem są szczególnie bezpieczne w wilgotnych warunkach lub przy obchodzeniu się z lekko tłustym olejem. Miękka piana nitrylowa zapewnia wysoki poziom swobody ruchów i bardzo dobrą wrażliwość dotykową. Struktura otwartych porów odprowadza nadmiar ciepła i wilgoci na zewnątrz. Spieniony nitryl jest również bardzo odporny na ścieranie.

lateks

Rękawice z powłoką lateksową charakteryzują się bardzo wysoką elastycznością i są bardzo odporne na efekty i ryzyka mechaniczne. Miękka, elastyczna powłoka jest wytrzymała, wodoodporna, olejoodporna, a także zapewnia bardzo dobry uchwyt przy przenoszeniu mokrych lub wilgotnych przedmiotów.

nitryl

Rękawice pokryte nitrylem są wytrzymałe mechanicznie, bardzo odporne na ścieranie i nieprzepuszczalne dla cieczy. Jako powłoka, nitryl idealnie nadaje się jako ochrona dłoni przed chemikaliami, rozpuszczalnikami, olejami i tłuszczami. Powłoki nitrylowe są również bardzo wytrzymałe, odporne i elastyczne w obsłudze.